Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Brno > Vysoké učení technické > Fakulta strojního inženýrství > Chicken Wings – letem za budoucností – jak snížit zátěž letecké dopravy na přírodu

Chicken Wings – letem za budoucností – jak snížit zátěž letecké dopravy na přírodu

18:00 – 23:55
Workshop Vědecká show Experimenty
Fakulta strojního inženýrství (Vysoké učení technické )
Fakulta strojního inženýrství si pro návštěvníky Noci vědců připravila program v Technickém muzeu města Brna (Purkyňova 105, Brno)
GPS: 49.2283; 16.5816
Info: Technické muzeum
Doprava: tramvaj č. 12 - Technické muzeum

Letadla během svého letu zanechávají velkou ekologickou stopu. Jak snížit zátěž letecké dopravy na přírodu je výzva, kterou řeší letecké společnosti. Jednou z možností snížení negativního dopadu na přírodu, alespoň v prostorových nárocích na letištích, je instalovat letadlům skládací křídla. Právě toto zadání řešil studentský tým techniků z Leteckého ústavu FSI, kteří se již pátým rokem zabývají návrhem a stavbou modelů letadel. V posledních letech dokázali zaujmout takové letecké velikány jako Airbus a Lufthansa, když na soutěži New Flying Competition v Hamburku představili svůj letoun Shark s mechanismem skládání křídel, který umožňuje zvýšit efektivitu letu.  Zajímá vás, jak Shark vypadá? Přijďte se podívat a třeba si také vyzkoušet jeden malý letecký model postavit.