Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Brno > Vysoké učení technické > Fakulta strojního inženýrství > Je záření z mikrovlnky škodlivé? Jak pomocí něj změřit rychlost světla? Co můžeme sami udělat, abychom se chovali šetrněji?

Je záření z mikrovlnky škodlivé? Jak pomocí něj změřit rychlost světla? Co můžeme sami udělat, abychom se chovali šetrněji?

18:00 – 23:55
Workshop Vědecká show Experimenty
Fakulta strojního inženýrství (Vysoké učení technické )
Fakulta strojního inženýrství si pro návštěvníky Noci vědců připravila program v Technickém muzeu města Brna (Purkyňova 105, Brno)
GPS: 49.2283; 16.5816
Info: Technické muzeum
Doprava: tramvaj č. 12 - Technické muzeum

Žhavým tématem dneška je globální oteplování, které je způsobeno velkou produkcí CO2 například z uhelných elektráren nebo automobilů se spalovacím motorem. Dovoluje fyzika tyto procesy nahradit ekologičtější variantou? A jak tyto procesy prakticky fungují? Je ovšem globální oteplování jediným ekologickým rizikem dnešní doby? Jaký vliv mají technologie? Může telefonní signál, GPS nebo snad Wi-Fi ovlivnit životní prostředí? Mohou být tyto vlivy nebezpečné pro lidi? Měli byste vypínat Wi-Fi, než jdete spát? Na všechny tyto otázky, společně s návštěvníky, nalezneme odpověď na stanovišti Ústavu fyzikálního Inženýrství FSI.