Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Brno > Masarykova univerzita > Filozofická fakulta a Právnická fakulta > Krajina v tísni: film a diskuze

Krajina v tísni: film a diskuze

22:00 – 00:00
Přednáška Promítání
Filozofická fakulta a Právnická fakulta (Masarykova univerzita)
Arne Nováka 1
GPS: 49.2005; 16.5984
Info: D22
Doprava: Tram, bus: Grohova

Právnická fakulta
Vzpomínky na velké povodně z roku 2012 odešly s velkou vodou a dnes spíš Česko řeší problém sucha. Film z produkce Člověka v tísni ukazuje, jak spolu obojí souvisí. Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu i důsledkem našeho zacházení s krajinou.
Dokument kombinuje výpovědi odborníků na hydrologii, vědců, ekologů i humanitárních pracovníků s dobovými záznamy povodní, leteckými záběry české krajiny, fotografiemi i animovanými sekvencemi.
Film zdůrazňuje dlouhodobý a dalekosáhlý důsledek špatného nakládání s českou krajinou. Jedná se o mezigenerační dialog akcentující dopad našeho jednání na životy našich dětí. Film se tak obrací na všechny, komu není osud naší krajiny lhostejný.
Následná diskuze s odborníky na právo životního prostředí z Právnické fakulty vám pomůže zasadit poznatky z filmu do širších souvislostí a snad vám přinese odpovědi na všechny otázky, co vás k tématu zajímají.