Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Zlín > Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně > Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně > Chemie světla & barev

Chemie světla & barev

17:00 – 20:00
Workshop
Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně)
Vavrečkova 275, 760 01 Zlín
GPS: 49.2252; 17.6604
Info: U15/114
Doprava: U Zámku, Náměstí práce

Co si představíte pod slovem „chemie“? Alespoň část z vás si odpoví, že to je učení komplikovaných vzorečků a rovnic popisujících reakce sloučenin. Někteří si představí zase druhý extrém. V chemické laboratoři vše bouřlivě reaguje, bublá, hoří, exploduje, svítí, hraje všemi barvami a uprostřed toho stojí ožahlý rozcuchaný vědec, co ze zápalu práce už několik dní nespal. Nicméně pravda je asi někde uprostřed. Na tomto workshopu bychom vám chtěli ukázat, jak může být chemie, za asistence fyziky, krásná a pestrobarevná. Pokusíme se připravit několik organických i anorganických sloučenin, u kterých budeme pozorovat jejich chování v závislosti na osvětlení prostředí, ve kterém se momentálně nacházejí. Kromě toho budeme sledovat vlastnosti mnoha dalších sloučenin, a to jak připravených synteticky, tak i izolovaných z přírodních zdrojů. Abyste nově nabyté informace pochopili v kontextu, samozřejmě si osvětlíme k čemu se dá těchto vlastností molekul využít v praxi.
PS: Těšte se na laboratorní pláště!

Workshop Ústavu chemie FT UTB trvá 45 minut a proběhne celkem 3x a to v časech:

  • 17:00
  • 18:00
  • 19:00

Workshopy jsou určeny pro max 15 účastníků ve věku 12 let a více.
Registrovat si místo je možné i v den D, přímo na infopointu v přízemí budovy U15, pokud ale chcete mít jistotu, že svého fleka chytnete, napište nejpozději do čtvrtka 26. 9. 2019 do 12:00 na havrlantova@utb.cz.

Pozdější rezervace a změny již nestihneme zapracovat, navštivte proto prosím infopoint v přízemí budovy.