Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Praha > Akademie věd ČR > Fyzikální ústav AV ČR - Střešovice > Buřty, Lasery, Atomy – Fyzika všemi smysly aneb objev svou specializaci (pro studenty VŠ)

Buřty, Lasery, Atomy – Fyzika všemi smysly aneb objev svou specializaci (pro studenty VŠ)

18:00 – 23:00
Workshop Poradna Experimenty
Fyzikální ústav AV ČR - Střešovice (Akademie věd ČR)
Cukrovarnická 10
GPS: 50.0942; 14.3846
Doprava: 5 min tram Vozovna Střešovice

Jsi student VŠ fyzikálního nebo technického zaměření? Přijď na na speciální program při příležitosti Noci vědců na Oddělení tenkých vrstev a nanostruktur Fyzikálního ústavu AV ČR!

Zažiješ večer vzrušující a praktické fyziky se spoustou experimentů odhalujících krásy nanosvěta.

Uvidíš nejen špičkové vědecké přístroje (SEM, AFM, Ramanův spektrometr), ale dozvíš se a vyzkoušíš si, jak se s nimi pracuje a co a proč se s nimi zkoumá. Odhalíš mikrostrukturu, chemické složení a elektrické vlastnosti fotonických krystalů, nanodiamantů coby nadějných biosenzorů, či křemíkových nanodrátků a perovskitů pro účinnější fotovoltaické systémy. V závěru večera zjistíš, že bez těchto materiálů už dále nemůžeš být :) Představíme Ti proto i možnosti dlouhodobé spolupráce s námi (bakalářské, diplomové a doktorské práce v oblasti nanověd a perspektivní pracovní místa).

V přestávkových blocích program doplní fyzika nevážná, a to zejména pokusy s tekutým dusíkem (uděláme si zmrzlinu), fascinující fyzikální barvy a hlavně diskuze nad čímkoli, co Tě zajímá. Pokud počasí dovolí, opečeme si ke společnému bádání špekáčky. Pokud bude počasí proti, budou utopenci ;)

Akce má omezenou kapacitu 20 osob! Pokud se plánuješ zúčastnit, přihlaš se prosím na: kricek@fzu.cz.