Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Praha > Česká zemědělská univerzita v Praze > Fakulta tropického zemědělství > Co se slonem na zahrádce aneb ochrana volně žijících zvířat ve světě lidí

Co se slonem na zahrádce aneb ochrana volně žijících zvířat ve světě lidí

18:30 – 19:30
Přednáška
Fakulta tropického zemědělství (Česká zemědělská univerzita v Praze)
Kamýcká 129
GPS: 50.1299; 14.3757
Info: Posluchárna T1
Doprava: Bus: Zemědělská univerzita, Parkování v areálu

Světová populace lidí neustále roste a zabírá stále více původní krajiny. Na druhou stranu máme mnoho živočichů, kteří jsou sice chránění, ale ne vždy žijí pouze na území národních parků a soukromých rezervací. S tím samozřejmě souvisí problémy, kdy se střetává svět lidí a divokých zvířat. Málokdo z nás zde v Evropě si dokáže představit, že mu úrodu ze zahrádky sežere opice, slon poničí altánek nebo levhart sežere kozu. Lze předejít konfliktům mezi člověkem a divokými zvířaty? Mají vůbec takováto zvířata šanci na přežití mimo chráněná území? A jak těmto problémům může pomoci věda? Na to se Vám pokusí odpovědět tato přednáška.

Přednášející doc. Ing. Karolína Brandlová, Ph.D. působí na FTZ jako docent a vedoucí Katedry chovu zvířat a potravinářství v tropech. Je předsedkyní spolku Derbianus Conservation, který vede záchranný program antilopy Derbyho v Senegalu, členkou odborné skupiny pro antilopy komise pro přežití druhů Mezinárodní unie pro ochranu přírody (IUCN SSC ASG) a předsedkyní komise pro antilopy v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Vědecky se zabývá ochrannou a managementem chovu kopytníků nejen v Africe, ale i v evropských zoologických zahradách.