Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Olomouc > Pevnost poznání > Pevnost poznání > Sály Pevnosti poznání

Sály Pevnosti poznání

18:00 – 00:00
Komentovaná prohlídka
Pevnost poznání (Pevnost poznání)
17. listopadu 939/7
GPS: 49.5929; 17.2580
Doprava: zastávka MHD Tržnice

Dílna zaměřená na programování Ozobotů pomůže přiblížit svět robotiky. Co jsou Ozoboti a jak fungují? A jakými způsoby je lze ovládat? Jak se pomocí nich můžeme přiblížit k programování? To vše a mnohem více se dozvíte v hravé programovací dílně společnosti Czechitas.

Svět rostlin, jak jste jej nikdy neviděli, představí Ústav experimentální botaniky Akademie věd ČR. Můžete zkusit hádat, které části rostlin se hodí či nehodí k jídlu, a čeká vás poznávání koření a bylinek. Zahrát si můžete i na rostlinné genetiky. Budete si moci zkusit pipetování, práci s rostlinným materiálem či skládání karyotypu.

Přijďte ochutnat ty nejpálivější dobroty od legendárního Pekelníka, pěstované s láskou a péčí a především šetrně k planetě. Na stánku budou k mání lahodné i pekelné omáčky, koření a prakticky vše, co lze z chilli vyrobit.

Vydejte se s námi za tajuplnými nočními živočichy. V programu budou ukázky handicapovaných netopýrů, představení moderní techniky používané při výzkumu apod. V přednáškovém sále budeme promítat dokumenty České televize Náš soused netopýr a Netopýři ve tmě. Ve spolupráci s Českou společností na ochranu netopýrů.

Vědeckotechnický park UP představí výsledky Proof of Concept projektu UP realizovaného z programu TA ČR Gama. Seznámíte se s desítkou výstupů včetně prototypových zařízení pro měření vlastností kovových materiálů, automatické odmlžování autoskel, laboratorní vybavení, čipu pro kontrolu vody a interaktivncích 3D vytištěných objektů. Také si vyzkoušíte aplikaci pro určení optimální tréninkové dávky ve sportu.