Člověk a robot
27. listopadu 2020
Místo a program > Praha > České vysoké učení technické v Praze > Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská > Úniková hra Jaderný úsvit 3.0

Úniková hra Jaderný úsvit 3.0


Místo konání: Dejvický kampus
Registrace:
 předem na e-mail tomas.urban@fjfi.cvut.cz
Velikost skupin: max. 6, ideálně 4 osoby
Omezení věku: 15 a více let

Píše se rok 1949 – uplynulo sedm let od spuštění prvního jaderného reaktoru a čtyři roky od prvního jaderného testu Trinity, světem rezonuje nedávný objev dortu v prášku a v USA si první děti mohou házet s frisbee. Lidstvo si podrobuje sílu atomu a chystá se první výprava do kosmu. Celý svět si pamatuje, jak zkázonosná může energie uvolněná z jádra atomu být a všechny státy se zavazují využívat ji pouze k mírovým účelům. V tajné vládní laboratoři pracují největší mozky lidstva na přelomovém objemu (přenosný zdroj jaderné energie), který by navždy vyřešil energetické potřeby lidstva.

V této době plné převratných objevů se v naší hře objevují první mračna. Dvě hodiny před finálním testem nového zdroje se přerušilo spojení s laboratoří. Poslední zpráva zněla: „Poplach, pronikli dovnitř, chtějí vypno...“. Nikdo nemá představu, zda jde pouze o poruchu spojení nebo se za tím skrývá něco temnějšího. Všechny pokusy o navázání komunikace s laboratoří selhaly. Získali jsme však indicie, že se někdo pokusil experiment sabotovat, a pokud je to pravda, následky selhání ochranného pole reaktoru by byly hrozivé.

Proto byl narychlo sestaven speciální zásahový tým, který má proniknout do tajné laboratoře, zjistit co se stalo s výzkumným týmem a pokusit se zabránit hrozící katastrofě explozi. Čas se neúprosně krátí. Do spuštění experimentu zbývá poslední hodina. Jste naše poslední naděje!

Cestujte s námi zpět v čase, vrhněte se do bádání plného šifer, kódů a hlavolamů, zabraňte hrozícímu nebezpečí a zachraňte převratný objev, který navždy změní chod dějin!