Šetrně k planetě
27. září 2019
Místo a program > České Budějovice > Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Jihočeská univerzita je veřejná vysoká škola se sídlem v Českých Budějovicích, jejíž vznik se datuje od roku 1991. Navázala zejména na tradice vzdělávání učitelů, vysokoškolských odborníků pro různá odvětví zemědělské výroby, teologická studia, tradici rybníkářství a rybářství. Základ univerzity původně tvořily dvě fakulty – Pedagogická fakulta a Provozně ekonomická fakulta.

Univerzita se profiluje jako vzdělávací a výzkumná instituce s orientací na přírodní, humanitní a sociální vědy. Na univerzitě studuje 10 500 studentů ve více než 200 oborech bakalářských, magisterských a doktorských programů na 8 fakultách. Pro širokou veřejnost univerzita nabízí kurzy a programy celoživotního vzdělávání.

V průběhu své existence se Jihočeská univerzita stala významným centrem výzkumu a vývoje v jižních Čechách. Nové objekty, vybavené nejmodernějšími přístroji a laboratorní technikou, jsou zárukou špičkových výsledků. Univerzita se může pochlubit významnými publikacemi a kvalitním výzkumem. Výsledky své práce vědci z Jihočeské univerzity publikují v nejprestižnějších světových vědeckých časopisech jako je Nature, Science nebo PNAS. Rovněž získávají mezinárodní ocenění.

Jihočeská univerzita spolupracuje s více než 300 dalšími univerzitami celého světa. Podporuje studijní a výzkumné výjezdy studentů a akademických pracovníků. Mezinárodní prestiž Jihočeské univerzity dokládá i aktivní výzkum badatelských týmů v rozmanitých částech světa jako je Arktida nebo Papua Nová Guinea.

Univerzitní kampus - MHD - autobusová zastávka: Jihočeská univerzita, autobusové linky č. 3, 7, 15
Ekonomická fakulta
Filozofická fakulta
Přírodovědecká fakulta
Fakulta rybářství a ochrany vod
Zdravotně sociální fakulta
Zemědělská fakulta

Centrum města:

Pedagogická fakulta - MHD - autobusová zastávka: Jihočeská univerzita, autobusové linky č. 2, 16, 19, 5, 10, 13, 22

Teologická fakulta - MHD - autobusová zastávka: Senovážné náměstí - pošta, autobusové linky č. 1, 6, 9, 4, 3, 2, 23 směr Nádraží staví linky č. 16, 19.

Parkování:
Možnost parkování na parkovišti, které se nachází vedle Jihočeského vědeckotechnického parku

Nové hrady:
Fakultra rybářství a ochrany vod - Zámek 136, (možnost parkování, autobusová doprava ČB - Nové Hrady, zastávka - autobusové nádraží)